| Name | PVC PU Conveyor Belt |
|---|---|
| Belt Width | 100-2800mm |
| Ply | 2-5 |
| Thickness | 3-35mm |
| Material | PVC And PU |
| Name | Green Conveyor Belt |
|---|---|
| Belt Width | 100 - 2000 Mm |
| Belt Thickness | 3 - 30 Mm |
| Standard | ISO, DIN, JIS Or Customized |
| Material | PVC PU Cover And Fabric |
| Name | PVC PU Conveyor Belt |
|---|---|
| Material | PVC And PU |
| Belt Width | 100-2000mm |
| Ply | 2 - 8 |
| Thickness | 3-35mm |
| Name | PU PVC Conveyor Belt |
|---|---|
| Ply | 1 - 5 |
| Material | PVC And PU |
| Working Temperature | -10/+100℃ |
| Length | Customized |
| Name | PVC PU Conveyor Belt |
|---|---|
| Belt Width | 100-2000mm |
| Thickness | 3-30mm |
| Ply | 2 - 5 |
| Length | Customized |