| Name | Conveyor Roller Lagging |
|---|---|
| Width | 100-1800mm |
| Thickness | 10mm - 30mm |
| Color | Black |
| Factory | Yes |
| Name | Rubber Pulley Lagging |
|---|---|
| Thickness | 3mm - 20mm |
| Width | Up To 2000mm |
| Tensile Strength | 10-15 MPa |
| Color | Black / Custom Colors Available |
| Name | Rubber Pulley Lagging |
|---|---|
| Length | Customizable As Per Requirement |
| Thickness | 3mm - 20mm |
| Width | Up To 2000mm |
| Tensilestrength | 10- 15 MPa |
| Name | Rubber Pulley Lagging |
|---|---|
| Width | 100mm To 2000mm |
| Temperature Range | -20°C To 200°C |
| Condition | New |
| Standard | DIN,JIS,ISO,CEMA,GB |
| Name | Diamond Rubber Lagging |
|---|---|
| Width | 200-2200mm |
| Thickness | 10-50mm |
| Steel Cord No.. | 10-200 PCS |
| OEM | Accept |
| Name | Corrugated Sidewall Conveyor |
|---|---|
| Type | Conveyor Machine |
| Installation Type | Fixed Or Mobile |
| Frame Material | Steel Or Stainless Steel |
| Belt Width | 300- 2000mm |
| Name | Corrugated Sidewall Conveyor |
|---|---|
| Belt Width | 300-2000mm |
| Thickness | 6-55mm |
| Sidewall Height | 40-300mm |
| Operating Temperature | -20°C To 60°C |
| Name | PU PVC Conveyor Belt |
|---|---|
| Ply | 1 - 5 |
| Material | PVC And PU |
| Working Temperature | -10/+100℃ |
| Length | Customized |
| Name | Conveyor Idler Roller |
|---|---|
| Rollerdiameter | 89 Mm |
| Operatingtemperaturerange | -20°C To 200°C |
| For Bandwidth | 300-2400mm |
| Color | Red,Green,Black Or Customized |
| Name | PVC PU Conveyor Belt |
|---|---|
| Belt Width | 100-2000mm |
| Thickness | 3-30mm |
| Ply | 2 - 5 |
| Length | Customized |