| Name | Rubber Vulcanizing Press Machine |
|---|---|
| Material | Carbon Steel |
| Quality Guarantee | 1 Year |
| Plate Material | 45# Steel |
| Hs Code | 8477.8000 |
| Name | Rubber Vulcanizing Press Machine |
|---|---|
| Material | Carbon Steel |
| Control Method | PLC Control |
| Plate Material | 45# Steel |
| Hs Code | 8477.8000 |
| Name | Rubber Vulcanizer Machine |
|---|---|
| Machine Type | Hydraulic |
| Quality Guarantee | 1 Year |
| Plate Material | 45# Steel |
| Hs Code | 8477.8000 |
| Name | Industrial Rubber Sheet |
|---|---|
| Condition | New |
| Color | Black |
| Width | 300-2200mm |
| Tensile Strength | 8Mpa~25Mpa |
| Name | High Density Rubber Sheet |
|---|---|
| Width | 300-2000mm |
| Color | Black |
| Working Temperature | -60°C~120°C |
| Tensile Strength | 6Mpa~25Mpa |
| Product Name | Rubber Sheet |
|---|---|
| Density | 1.2-1.4g/cm3 |
| Surface Finish | Smooth / Textured / Embossed |
| Tensile Strength | 5-20Mpa |
| Resistance | Oil Resistant / Chemical Resistant / Weather Resistant / Abrasion Resistant |