| Name | Steel Cord Rubber Conveyor Belt |
|---|---|
| Material | Natural Rubber And Steel Cord |
| Color | Black |
| Width | 200-2000mm |
| Length | 50-200m/roll |
| Name | Steel Cord Rubber Conveyor Belt |
|---|---|
| Width | 300-2400mm |
| Thickness | 12-60mm |
| Color | Black |
| OEM | Acceptable |
| Name | Industrial Rubber Conveyor Belt |
|---|---|
| Material | Natural Rubber And Steel Cord |
| Width | 300-2000mm |
| Thickness | 12-60mm |
| OEM | Acceptable |
| Name | Steel Cord Rubber Conveyor Belt |
|---|---|
| Material | Natural Rubber And Steel Cord |
| Color | Black |
| Thickness | 12-60mm |
| Width | 200-2400mm |
| Name | Chevron Pattern Conveyor Belt |
|---|---|
| Reinforcement | Fabric Or Steel Cord Layers |
| Color | Black |
| Beltthickness | 6mm To 50mm |
| Beltwidth | Typically 400mm To 2000mm |
| Name | Nylon Fabric Conveyor Belt |
|---|---|
| Width | 200-2200mm |
| Thickness | 10-50mm |
| Fabric Ply No. | 2-10 |
| Model No. | EP200 |
| Name | EP Conveyor Belts |
|---|---|
| Model NO. | EP200 |
| Width | 200-2200mm |
| Thickness | 10-50mm |
| Fabric Ply No. | 2-10 |
| Name | EP200 Conveyor Belt |
|---|---|
| Belt Width | 300-2400mm |
| Thickness | 10-50mm |
| Fabric Ply | 2-10 |
| OEM | Accept |
| Product Name | Bucket Elevator Conveyor Belt |
|---|---|
| Material | Natural Rubber And Steel Cord |
| Color | Black |
| Width | 200-2400mm |
| Thickness | 12-60mm |
| Product Name | Bucket Elevator Conveyor Belt |
|---|---|
| Material | Natural Rubber And Steel Cord |
| Color | Black |
| Width | 200-2400mm |
| Length | 50-200m/roll |