| Roller Type | Return Roller |
|---|---|
| Width | 200-1000 Mm |
| Diameter | 89 Mm |
| Condition | New |
| Color | Red,Green,Black Or Customized |
| Roller Type | Return Roller |
|---|---|
| Length | 200-1000 Mm |
| Diameter | 89 Mm |
| Color | Red,Green,Black Or Customized |
| Condition | New |
| Name | Corrugated Sidewall Conveyor |
|---|---|
| Belt Width | 300-2000mm |
| Thickness | 6-55mm |
| Sidewall Height | 40-300mm |
| Operating Temperature | -20°C To 60°C |
| Name | Corrugated Belt Conveyor |
|---|---|
| Belt Width | Customizable (typically 300mm To 2000mm) |
| Installation Type | Fixed Or Mobile |
| Frame Material | Steel Or Stainless Steel |
| Operating Temperature | -20°C To 200°C |
| Belt Width | 500mm To 2000mm |
|---|---|
| Belt Thickness | 6mm To 55mm |
| Sidewall Height | 60mm To 300mm |
| Cleat Height | 50mm To 280mm |
| Core Material | Polyester/Nylon Fabric |
| Belt Width | 500mm To 2500mm |
|---|---|
| Belt Thickness | 6mm To 70mm |
| Sidewall Height | 60mm To 300mm |
| Cleat Height | 50mm To 280mm |
| Core Material | Polyester/Nylon Fabric |
| Belt Width | 300-2800mm |
|---|---|
| Belt Thickness | 6-40mm |
| Sidewall Height | 60-400mm |
| Cleat Height | 40-380mm |
| Material | Rubber Or PVC |
| Belt Width | 300-2800mm |
|---|---|
| Belt Thickness | 6-40mm |
| Sidewall Height | 60-400mm |
| Cleat Height | 40-380mm |
| Material | Rubber Or PVC |
| Belt Width | 500-2500mm |
|---|---|
| Belt Thickness | 6-80mm |
| Sidewall Height | 60-300mm |
| Cleat Height | 40-280mm |
| Cleat Spacing | OEM |
| Construction | Sidewall,Cleat,Base Belt |
|---|---|
| Application | Dip Angle Material Conveying |
| Color | Black Or Customized |
| OEM | Accept |
| Cleat Height | 40-380mm |