| Name | Diamond Rubber Lagging |
|---|---|
| Width | 200-2200mm |
| Thickness | 10-50mm |
| Steel Cord No.. | 10-200 PCS |
| OEM | Accept |
| Belt Width | 300-2800mm |
|---|---|
| Belt Thickness | 12-60mm |
| Color | Black |
| Reinforcement | Steel Net |
| OEM | Acceptable |
| Name | Silicone Rubber Molding Machine |
|---|---|
| Machinetype | Hydraulic/Mechanical Vulcanizing Press |
| Control Method | PLC Control |
| Temperaturerange | 0-300°C |
| Plate Material | 45# Steel |
| Belt Width | 300-2000mm |
|---|---|
| Thickness | 10-60mm |
| Sidewall Height | 60-300mm |
| Cleat Height | 40-280mm |
| Fabric Ply | 2-10 |
| Belt Width | 300-3000mm |
|---|---|
| Core Material | EP (Polyester)/Nylon Fabric |
| Standard | ISO, DIN, Or Customized Standards |
| Heat Resistant | -80°C To 300°C |
| OEM | Accept |
| Belt Width | 100 - 2000 Mm |
|---|---|
| Belt Thickness | 3 - 30 Mm |
| Standard | ISO, DIN, JIS Or Customized |
| Material | PVC PU Cover And Fabric |
| Operating Temperature Range | -30°C To +200°C |
| Belt Width | 500mm To 2500mm |
|---|---|
| Belt Thickness | 6mm To 70mm |
| Sidewall Height | 60mm To 300mm |
| Cleat Height | 50mm To 280mm |
| Core Material | Polyester/Nylon Fabric |
| Belt Width | 300-2500mm |
|---|---|
| Thickness | 6-80mm |
| Fabric Ply | 1-10 |
| OEM | Accept |
| Certificate | ISO9001,CE Etc |
| Width | 400-2500mm |
|---|---|
| Thickness | 10-50mm |
| Fabric Ply No. | 2-10 |
| OEM | Accept |
| Certificate | ISO9001,CE Etc |
| Width | 200-2500mm |
|---|---|
| Thickness | 12-80mm |
| Color | Black |
| OEM | Accept |
| Certificate | ISO9001,CE Etc |