| Name | Conveyor Roller Lagging |
|---|---|
| Width | 100-1800mm |
| Thickness | 10mm - 30mm |
| Color | Black |
| Factory | Yes |
| Name | PU PVC Conveyor Belt |
|---|---|
| Ply | 1 - 5 |
| Material | PVC And PU |
| Working Temperature | -10/+100℃ |
| Length | Customized |
| Name | Timing Conveyor Belt |
|---|---|
| Width | 10-1800 Mm |
| Thickness | 3-20mm |
| Factory | Yes |
| Flexibility | High |
| Name | PVC PU Conveyor Belt |
|---|---|
| Belt Width | 100-2000mm |
| Thickness | 3-30mm |
| Ply | 2 - 5 |
| Length | Customized |
| Name | Steel Cord Rubber Conveyor Belt |
|---|---|
| Material | Natural Rubber And Steel Cord |
| Color | Black |
| Width | 200-2000mm |
| Length | 50-200m/roll |
| Name | Steel Cord Rubber Conveyor Belt |
|---|---|
| Material | Natural Rubber And Steel Cord |
| Color | Black |
| Thickness | 12-60mm |
| Width | 200-2400mm |
| Name | Nylon Fabric Conveyor Belt |
|---|---|
| Width | 200-2200mm |
| Thickness | 10-50mm |
| Fabric Ply No. | 2-10 |
| Model No. | EP200 |
| Name | EP200 Conveyor Belt |
|---|---|
| Belt Width | 300-2400mm |
| Thickness | 10-50mm |
| Fabric Ply | 2-10 |
| OEM | Accept |
| Product Name | Bucket Elevator Conveyor Belt |
|---|---|
| Material | Natural Rubber And Steel Cord |
| Color | Black |
| Width | 200-2400mm |
| Length | 50-200m/roll |
| Name | High Temperature Conveyor Belt |
|---|---|
| Width | 300mm To 6000mm |
| Thickness | 6mm To 60mm |
| Color | Black |
| Application | High Temperature Material Handling |